Podcast „Z archiwum fonicznego”: Tadeusz Konwicki
Oddział: , Dodano: 9 stycznia 2015

7 stycznia 2015 r. zmarł Tadeusz Konwicki, prozaik, scenarzysta i reżyser. Autor m. in. „Małej Apokalipsy”, „Wniebowstąpienia”, „Kalendarza i klepsydry”, czy „Kompleksu polskiego”. Tadeusz Konwicki miał 89 lat.

Przedstawiamy fragment wypowiedzi pisarza, która znajduje się w naszych zbiorach fonicznych.

Posłuchaj:

Nagranie odbyło się w Muzeum Literatury 18 stycznia 1990 r. Wywiad prowadziła Maria Dorota Pieńkowska.

Patrz też: Jarosław Klejnocki o Tadeuszu Konwickim