Podcast: „Lustra ciszy” – z Grzegorzem Morycińskim rozmawia Łukasz Kossowski
Oddział: , Dodano: 5 lutego 2013

Podcast z udziałem Grzegorza Morycińskiego, wybitnego malarza średniego pokolenia i świetnego poety. Moryciński to wyrafinowany kolorysta a zarazem symbolista nawiązujący w swej twórczości do sztuki Młodej Polski. Lustra ciszy to tytuł wystawy jego prac, które prezentowane będą w Muzeum Literatury. Ekspozycja otwarta zostanie 12 marca 2013 r. Z artystą rozmawia Łukasz Kossowski, autor wystawy.

Posłuchaj:

Muzeum Literatury od lat przygotowuje projekty w których stara się łączyć w jednej przestrzeni wystawienniczej słowo i obraz i badać zachodzące między tymi strefami relacje. Przykład tych działań stanowić może ostatnio prezentowana wystawa „Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta”.

Tym razem postanowiliśmy sięgnąć do współczesności i działając we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie zaprezentować w Muzeum Literatury od 12 marca – 30 kwietnia 2013 wystawę Lustra ciszy. Malarstwo i poezja Grzegorza Morycińskiego.

O wystawie – więcej