Podcast „Z archiwum fonicznego”: Edmund Niziurski
Oddział: , Dodano: 1 października 2013

9 października 2013 roku zmarł Edmund Niziurski – prozaik, publicysta, scenarzysta i dramaturg. Twórca „Księgi urwisów”, „Sposobu na Alcybiadesa”, „Siódmego wtajemniczenia” czy „Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa”. Edmund Niziurski miał 88 lat.

Przedstawiamy fragment wypowiedzi pisarza pt. „Moja wyprawa na wyspę małego człowieka, czyli dlaczego piszę dla dzieci?” oraz autorskie odczytanie fragmentu „Sposobu na Alcybiadesa”.

Posłuchaj:

Nagrania zostały zarejestrowane w Muzeum Literatury, we wrześniu 1981 roku. Pochodzą ze zbiorów fonicznych Muzeum Literatury.