Podcast „Z archiwum fonicznego” – odc. 1 „Jan Józef Lipski”
Oddział: , Dodano: 13 grudnia 2010

Prezentujemy pierwszy odcinek podcastu „Z archiwum fonicznego”, a w nim wypowiedź Jana Józefa Lipskiego. Nagranie pochodzi z 12 września 1989 roku. Tym samym inicjujemy działalność serwisu podcastowego, w którym będziemy udostępniać szerokiej publiczności fragmenty naszych zbiorów fonicznych.

Posłuchaj:

Muzeum Literatury jest w posiadaniu katalogu 3500 nagrań wizualno–fonicznych, z czego ponad 2000 to taśmy szpulowe, na których znajdują się rozmowy z ludźmi kultury, zapisy fragmentów prozy i poezji, czytanych przez samych autorów. Archiwa analogowe poddajemy dźwiękowej renowacji i digitalizacji. Dysponujemy nagraniami wywiadów, m.in.: z Tadeuszem Konwickim, Agnieszką Osiecką, Ryszardem Kapuścińskim, Jerzym Ficowskim, Joanna Chmielewską, Eustachym Rylskim, Edmundem Niziurskim, Władysławem Terleckim, Józefem Henem, Ernestem Bryllem czy Janem Himilisbachem.

W drugim odcinku podcastu zaprezentujemy wypowiedź ks. Jana Twardowskiego.

Szczegóły dotyczące zbiorów fonicznych – więcej