Podcast o wystawie „Leonor Fini i Konstanty Jeleński. Portret podwójny”
Oddział: , Dodano: 6 października 2011

Przedstawiamy podcast o wystawie „Leonor Fini i Konstanty Jeleński. Portret podwójny”. O ekspozycji opowiadają: dr Anna Lipa, autorka i kuratorka wystawy, oraz Aleksandra Kaiper-Miszułowicz (asystentka i kurator ekspozycji).

Obrazy z Paryża i Nowego Jorku, największa kolekcja Leonor Fini po raz pierwszy w Polsce, niezwykłe odkrycie towarzyszące wystawie: maska sarkofagowa sprzed trzech tysięcy lat, obrazy Picassa, Maksa Ernsta, teledysk Madonny oraz butelka perfum Shocking dla Schiaparelli… A to dopiero początek.

Audycja zdradza szczegóły tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Posłuchaj:

Wystawa czynna będzie od 14 października do 30 grudnia 2011 r w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się w piątek, 14 października o godz. 18.00.

Wystawa zaprezentuje po raz pierwszy sylwetki Fini i Jeleńskiego na tle artystycznego środowiska powojennego Paryża. Przybliży twórczość włosko-francuskiej artystki światowej sławy oraz postać jednego z najwybitniejszych polskich intelektualistów XX w.

Patrz też:

• zapowiedź wystawy „Leonor Fini i Konstanty Jeleński. Portret podwójny” – czytaj
• niezwykłe odkrycie! Egipska maska sarkofagowa sprzed trzech tysięcy lat – czytaj