Podcast: Łukasz Kossowski i Jerzy Jarzębski o przygotowaniach do wystawy poświęconej Schulzowi
Oddział: , Dodano: 10 marca 2012

Przedstawiamy rozmowę dr Łukasza Kossowskiego z prof. Jerzym Jarzębskim o przygotowaniach do wystawy „Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta”. Wystawa będzie otwarta jesienią 2012 r. w Muzeum Literatury. Zrealizowaliśmy podcast, który jest częścią bloga „Rzeczywistość przesunięta” – na blogu można znaleźć wszystkie informacje związane powstającą wystawą.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Zazwyczaj widzowie zapraszani są do muzeów i galerii w momencie, gdy ekspozycja jest w pełni przygotowana, oficjalnie otwarta, dzieła sztuki rozstawione, a obrazy równo powieszone. Tym razem chcieliśmy rozszerzyć ramy tradycyjnie rozumianej wystawy poprzez publiczne włączenie do niej elementów tzw. „making of” i zaprosić Państwa do „muzealnej kuchni”, odsłonić kulisy powstawania ekspozycji.

Łukasz Kossowski „Tworzymy scenariusz”- czytaj całość