Panel Gombrowiczowski 2011 – relacja [audio]
Oddział: , Dodano: 2 listopada 2011

Dwa dni wypełnione rozmowami: o Gombrowiczu, literaturze, relacjach między kulturami i językami. Na konferencji naukowej, w debacie, ale i podczas kolacji. Rozmowami ważnymi i poważnymi, ale też chwilami gombrowiczowskimi w formie, z intelektualnymi prowokacjami i celną ironią.

Patrz też – relacja wideo – zobacz

To oczywiście zasługa naszych świetnych gości: Rity Gombrowicz, Danuty Borchardt, Bożeny Zaboklickiej, Marty Jordan, Andersa Bodegårda, Lajosa Pálfalviego, Olafa Kühla oraz Jerzego Jarniewicza. To dzięki nim rozmowa o peryferiach i centrach literackich, choć odbywała się 100 kilometrów od pałacu Kultury i Nauki, nie była prowincjonalna.

Panel Gombrowiczowski odbył się w dniach 7 i 8 października 2011 w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Na razie prezentujemy nagranie audio dotyczące tego wydarzenia. Jest to fragment programu Radiowy Dom Kultury, który miał emisję 8 października na antenie radiowej Trójki. Nagranie przygotowała Katarzyna Borowiecka.

Posłuchaj:

Książkowy zapis konferencji i debaty postaramy się wydać na początku przyszłego roku. Telewizyjny zapis debaty o literaturach peryferyjnych opublikujemy za około dwa miesiące, po opracowaniu technicznym relacji.

Niełatwo po takim spotkaniu wrócić do codzienności.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali:
Rita Gombrowicz, Bogdan Zdrojewski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Patroni medialni:
Trójka, TVP Kultura

Sponsorzy:
Mazowiecka Spółka Gazownictwa
Zakłady Automatyki KOMBUD S.A.

Dziękujemy Trójce za zgodę na umieszczenie materiału dźwiękowego na naszej stronie internetowej!

Fot. Łukasz Wójcik