Muzeum Literatury: Ksiazka
Katalog wystawy pod redakcją:
Agaty Araszkiewicz i Joanny Pogorzelskiej
Koncepcja merytoryczna katalogu:
Agata Araszkiewicz,
Sarmen Beglarian,
Joanna Pogorzelska,
Sylwia Szymaniak
Projekt graficzny:
Tomek Bersz
Redakcja i korekty tekstów:
Agata Araszkiewicz, Joanna Pogorzelska
Współpraca: Grażyna Grochowiakowa
Obróbka materiału ilustracyjnego:
Aleksandra Kaiper-Miszułowicz
Druk: Pasaż Sp. z o.o.,
30-363 Kraków,
ul. Rydlówka 24
Ilość stron: 173
Cena: 50 PLN
„Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem” – katalog wystawy

Katalog wystawy Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem, obok tradycyjnej roli przedstawienia ekspozycji, zaprezentowania bohaterki, materiałów archiwalnych i dzieł sztuki współczesnej tworzących ten projekt, stał się niezwykle osobistym – w warstwie tekstowej – zapisem spotkań polskich intelektualistów z postacią i twórczością Zuzanny Ginczanki.

Swoje rozważania nad barwną i tragiczną historią poetki, nad lekturą jej wierszy i skomplikowanymi losami, w naszej książce zawarli: Alessandro Amenta, Joanna Tokarska-Bakir, Marek Bieńczyk, Irena Grudzińska-Gross, Maria Janion, Bożena Keff, Krystyna Kłosińska, Zuzanna Lipińska, Magdalena Środa, Marek Wasilewski i Adam Wiedemann. Nie zabrakło oczywiście tekstów osób szczególnie zasłużonych dla przybliżania i propagowania twórczości poetki: Agaty Araszkiewicz, Izoldy Kiec i Jarosława Mikołajewskiego.

Głównym zamysłem niniejszej publikacji jest zerwanie z motywem powrotu, pojawiającym się za każdym razem, gdy o tej poetce mowa. Nastrojowe – często o intymnym charakterze – teksty, prace badawcze i wciąż wypływające nowe fakty, pozwalają twierdzić, że Ginczanka jest obecna i że nas czaruje tak samo, jak czarowała sobie współczesnych.

UWAGA: NAKŁAD WYCZERPANY

Wszelkie publikacje Muzeum Literatury można zamawiać: Ilona Lewandowska, kancelaria@muzeumliteratury.pl
Tel. 22 831 40 61 wew. 117

W sprawach merytorycznych dotyczących publikacji i wydawnictw prosimy o kontakt z Działem Wydawniczym: wydawnictwo@muzeumliteratury.pl. Tel. 22 831 40 63