Muzeum Literatury: Ksiazka
Okładka: miękka
Cena 13 zł
Józef Czapski w wydawnictwach Instytutu Literackiego w Paryżu

Piąty tom z serii „Konstelacja Kultury” zawiera bibliografię prac Józefa Czapskiego w układzie chronologicznym. W ramach roku zastosowano układ według kolejności pojawiania się tekstów Czapskiego na łamach Kultury i Zeszytów Historycznych. Dotyczy to również części drugiej, gdzie pozycje książkowe ułożono wedle roku ich wydania. W adnotacjach autorka opracowania zamieszcza informacje dotyczące formy podpisu, gatunku utworu, działu pisma, w jakim został zamieszczony, datowania i wiele innych szczegółów.

Spis rzeczy:

Wykaz skrótów

Część I
Józef Czapski w miesięczniku Kultura
Twórczość
Opracowania

Część II
Józef Czapski w wydawnictwie Instytutu Kultury
Książki, odbitki, przedruki
Omówienia twórczości i utwory poświęcone Józefowi Czapskiemu

Część III
Józef Czapski w Zeszytach Historycznych