„Życie i twórczość Rufino Jose Cuervo” – wykład
Oddział: , Dodano: 18 listopada 2011

Ambasador Republiki Kolumbii w Polsce Victoria González oraz dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie Jarosław Klejnocki zapraszają na wykład dr Normana A. Valencii, wicedyrektora Instytutu Caro y Cuervo w Bogocie.

Życie i twórczość Rufino Jose Cuervo
9 grudnia (piątek) godzina 10.00
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20

Po wykładzie zapraszamy na filiżankę kolumbijskiej kawy

Wstęp wolny!

Transmisja wideo na żywo! Start 9 grudnia godz 10.00.

Dr. Norman A. Valencia – wicedyrektor naukowy Instytutu Caro y Cuervo. Urodził się w Bogocie w 1975 r. Dyplom z Filozofii i Literatury obronił na Uniwersytecie Andyjskim w Bogocie. Tytuł master w zakresie nauk humanistycznych i myśli społecznej uzyskał na uniwersytecie w Nowym Jorku, tytuł PhD na Uniwersytecie Yale, a następnie Postdoctoral Research Fellow Uniwerstetu Harvarda. Wykłada na Uniwersytecie Harvarda, Yale oraz na Uniwersytecie Andyjskim. Specjalizuje się w badaniach porównawczych literatur amerykańskich, w tym brazylijskiej. Zajmuje się kwestią władzy politycznej i jej przedstawieniem w literaturze latynoamerykańskiej, teorią literacką i retoryką, psychoanalizą i jej rolą we współczesnej myśli krytycznej oraz rolą poezji we współczesnej działalności akademickiej. Mówi płynnie po hiszpańsku, angielsku i portugalsku, porozumiewa się także w językach francuskim
i włoskim.

Instytut Caro i Cuervo, utworzony 25 sierpnia 1942 r., swoją nazwę zawdzięcza dwóm wybitnym filologom kolumbijskim: Miguelowi Antonio Caro I Rufino José Cuervo. Instytut zajmuje się badaniami naukowymi w zakresie filologii, lingwistyki, badań literackich oraz historii kultury, a także promocją kultury kolumbijskiej w duchu spuścizny filologa Rufino Jose Cuervo. Od 2003 roku Instytut jest częścią Ministerstwa Kultury, a jego misja skupia się na promocji programów akademickich związanych z polityką państwa w dziedzinie wzbogacania i szerzenia dziedzictwa językowego i kulturalnego Kolumbii. Promocja ta obejmuje badania, studia i doradztwo w zakresie popularyzacji literatury i kultury hispanoamerykańskiej.

Instytut został uhonorowany licznymi nagrodami w kraju i zagranicą, takimi jak m.in.: Srebrny Krzyż Orderu Zasług Republiki Kolumbii w 1987 r., Nagroda Księcia Asturii w 1999 r., Nagroda Bartolome de las Casas za obronę, działalność badawczą i współpracę z plemionami indiańskimi Ameryki, przyznaną w 2001 r. przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Hiszpanii oraz instytucję Casa de America, a także nagroda Elio Antonio de Nebrija Uniwersytetu w Salamance za wkład w badania i promocję języka hiszpańskiego i kultury krajów hiszpańskojęzycznych.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP