O domach pisarzy. Marzena Mróz-Bajon w Ogrodzie przez lato
Oddział: , Dodano: 18 sierpnia 2021

Jak wyglądały domy tych, których nie ma już wśród nas, a jednocześnie są obecni dzięki swojej twórczości? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w książce „Domy pisarzy” Marzeny Mróz-Bajon. (Wydawnictwo Marginesy).

Zapraszamy do ogrodu Muzeum Broniewskiego na spotkanie z autorką i rozmowę o książce, którą poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. 26 sierpnia 2021 (czwartek), godz 19:00, ul. Jarosława Dąbrowskiego 51 w Warszawie. Wstęp wolny.

Dzięki tej lekturze poznacie codzienne otoczenie takich twórców jak: Tomasz Mann, Sławomir Mrożek, Czesław Miłosz, Gabriel Garcia Marquez, Michaił Bułhakow czy Ernest Hemingway.

Marzena Mróz-Bajon od kilkunastu lat jest w drodze. Jej przewodnikiem jej ciekawość. Ma plan, ale jednocześnie otwartość na to, co przynosi życie. Wszystkim, którzy pytają, dlaczego porzuciła domowy porządek, odpowiada za Marquezem: „Wszystko, czym jestem, wzięło się z tamtej podróży”.

26 sierpnia zabierzemy Was w literacką podróż, słowa będą uruchamiały wyraziste obrazy. Już dziś zarezerwujcie sobie wolny wieczór.

Marzena Mróz-Bajon – dziennikarka, podróżniczka, fotografka, redaktor naczelna „Business Traveller”. Fanka literatury, dyskutująca o niej przy stoliku Henryka Berezy i Janusza Głowackiego w kawiarni Czytelnika.

Kuratorką literackiej części programu „Ogród przez lato” jest Weronika Wawrzkowicz – dziennikarka, twórczyni kanału Rozmawiam, bo lubię (YouTube), współautorka książki „Lizbona. Miasto, które przytula”, stała felietonistka „Magazynu Filmowego”.