[z]Ręcznie napisane – relacja z wernisażu wystawy prac wykonanych podczas warsztatów
Oddział: , Dodano: 16 marca 2011

We wtorek 15 marca w Muzeum Literatury odbył się wernisaż wystawy prac dzieci i dorosłych. Prace zostały wykonane podczas autorskich warsztatów budowania i pisania książek prowadzonych przez Annę Marię Bauer pod tytułem „[z]Ręcznie napisane”.

Wystawa czynna będzie do końca marca 2011. Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie.

Przedstawiamy relację filmową z wernisażu.

[kamera: Filip Bojarski, fotografie: Anna Kowalska, montaż: Bartłomiej Kwasek]

Anna Maria Bauer – prowadząca warsztaty, uprawia rysunek, tworzy autorskie książki unikatowe, a także instalacje i performance. Dotychczas ukazały się trzy książki autorskie: „Strumienność (1986), „Człowiek-Góra” (1987), „Pożegnanie Anioła (1996) oraz druk bibliofilski „Arkusz unikatowy”.

Prezentujemy także fotografie z otwarcia wystawy. Fot. Anna Kowalska / ML.