Zapraszamy na finisaż wystawy “Ulice Złego”
Oddział: , Dodano: 11 lutego 2015

Zapraszamy na finisaż wystawy “Ulice Złego”. W programie ostatnie, autorskie oprowadzanie po wystawie i aukcja prac Krzysztofa Miszułowicza.

Wieczór odbędzie się 25 marca 2015 (środa) o godz. 18.00 w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa Ulice Złego zasadza się na pomyśle scenograficznego odtworzenia obrazu Warszawy nakreślonego przez Leopolda Tyrmanda i tym samym zaproszenia widzów do wnętrza powieści, do Warszawy 1954 roku.

Ulice Złego biegną przez zdruzgotane, okaleczone miasto, wśród zrujnowanych, straszących swymi szkieletami kamienic, po błocie, śniegu, wśród rozbrzmiewających rejwachem licznych placów budowy, dźwiękiem dzwonków przepełnionych tramwajów, nawoływaniem bazarowych handlarek, gwarem kawiarnianych rozmów.

Więcej o wystawie: czytaj

Ulice ZŁEGO
kwiecień 2014 – marzec 2015
Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20