Wystawa internetowa „Rycerze. Dzieci Niepodległej”
Oddział: , Dodano: 23 grudnia 2020

Wystawa internetowa „Rycerze. Dzieci Niepodległej” została przygotowana dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, jednego z ważniejszych wydarzeń, które odmieniły losy świata. Jest próbą ukazania polskiej historii współczesnej poprzez pryzmat losów dziewiętnastu postaci – poetów, poetek i prozaików walczących piórem i czynem. Ich drogi były różne, tak jak różnorodna jest dwudziestowieczna epopeja polskiej walki o wolność, a jednocześnie – na tym głębokim poziomie, do którego prowadzi drogowskaz niepodległości – tożsame.

◾️ Wystawa „Rycerze. Dzieci Niepodległej” – zobacz