Wykład dr Anny Kargol „Andrzej Strug kosmopolita”
Oddział: , Dodano: 30 listopada 2011

Wykład dr Anna Kargol „Andrzej Strug kosmopolita”
13 grudnia 2011 godz. 18.30

Muzeum Andrzeja Struga
Al. Niepodległości 210 m. 10 A
Warszawa

W roku 2011 Muzeum Andrzeja Struga obchodzi dwie ważne rocznice: 140. lecie urodzin Pisarza oraz 30. lecie istnienia Muzeum. Wykład dr Anny Kargol będzie ostatnim z cyklu Miejsca Andrzeja Struga. Tym razem (po Sosnowcu, Krakowie, Zakopanem i Paryżu) przyjrzymy się działalności pisarza przede wszystkim w Warszawie. W stolicy Strug dał się poznać nie tylko jako pisarz, lecz również społecznik. Intensywna działalność, pełnienie wielu publicznych funkcji, m.in. Wielkiego Mistrza Loży Narodowej Polski sprzyjały licznym podróżom oraz wystąpieniom w Polsce i za granicą.

Podczas wykładów prezentowane są „odkrycia”, jakich dokonała dr Kargol w różnych archiwach.

Słowa kluczowe: ,