Władysław Sebyła. Nokturn†1940 – wernisaż wystawy
Oddział: , Dodano: 9 grudnia 2012

12 grudnia (środa) o godz. 18.00 zapraszamy do głównej siedziby Muzeum Literatury, gdzie otwieramy wystawę prezentującą po raz pierwszy w tak szerokiej perspektywie twórczość literacką Władysława Sebyły.

Podczas wernisażu wystawy „Władysław Sebyła. Nokturn †1940” odbędzie się premiera spektaklu „Skazany na noc” według scenariusza Marii Doroty Pieńkowskiej, w reżyserii i wykonaniu Przemysława Tejkowskiego.

Celem projektu jest przywrócenie naszej pamięci sylwetki wybitnego, wszechstronnego (poeta, muzyk, malarz), artysty, który podzielił los ponad 20 tysięcy polskich jeńców wojennych zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Ostaszkowie, Miednoje i innych miejscach, dziś określanych jednym słowem – znakiem: Katyń.

Muzeum Literatury jako jedyna placówka w kraju posiada unikatowy zbiór archiwaliów (rękopisy, obraz, rysunki Władysława Sebyły, pamiętniki jego żony, Sabiny Sebyłowej i liczne fotografie), który po raz pierwszy w wybranej, dużej części zostanie zaprezentowany publiczności.

O wystawie czytaj więcej.

12 grudnia (środa) godz. 18.00
Muzeum Literatury