Używanie Gombrowicza, kultura masowa i Pustki, czyli…
Oddział: , Dodano: 24 września 2010

Październik w Muzeum Witolda Gombrowicza: dyskusja o XIX-wiecznym mesjanizmie na współczesnym Krakowskim Przedmieściu, o kulturze masowej „tabloidyzującej” historię, misji i manipulacji oraz „operatorach kultury” i ich ofiarach; panel o „używaniu Gombrowicza, czyli o tym, co robimy z klasykami”; a na koniec miesiąca „Pustki”.

Do Wsoli przyjadą: Kazimiera Szczuka, Jerzy Jarzębski, Anders Bodegard, Jean – Pierre Salgas, Marian Bielecki, Piotr Kłoczowski, Krzysztof Kopczyński, Jerzy Sosnowski.

Październik nie będzie u nas miesiącem oszczędzania (się). Szczegóły wkrótce.