„Używanie Gombrowicza, czyli co robimy z klasykami” – dyskusja
Oddział: , Dodano: 21 stycznia 2013

Przedstawiamy skrót ponad dwugodzinnej dyskusji pt „Używanie Gombrowicza, czyli co robimy z klasykami”, która odbyła się w rocznicę udostępnienia publiczności Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Materiał przygotowała Telewizja Dami.

Dyskusję poprowadził prof. Jerzy Jarzębski, jeden z najwybitniejszych znawców twórczości Gombrowicza. W rozmowie uczestniczyli również: Kazimiera Szczuka – krytyk literacki i historyk literatury z Instytutu Badań Literackich PAN; Anders Bodegard – szwedzki slawista, tłumacz i znawca Gombrowicza, a także m.in. Szymborskiej i Herberta; Piotr Kłoczowski – historyk literatury, edytor i eseista, wicedyrektor Muzeum Literatury; Jean-Pierre Salgas – francuski krytyk literacki, profesor historii i teorii sztuki w École Nationale Supérieure d’Art w Bourges oraz Marian Bielecki – historyk i teoretyk literatury z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spotkanie odbyło się 6 października 2010 r. w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Przedstawiamy relację filmową z dyskusji.

Cz. 1.

Cz. 2.