Spotkanie z Kazimierzem Głazem – relacja [wideo]
Oddział: , Dodano: 20 października 2011

Kazimierz Głaz – malarz, przyjaciel Witolda Gombrowicza, autor książki „Gombrowicz w Vence” był gościem Muzeum Witolda Gombrowicza.

Prezentujemy relację wideo z tego spotkania: zobacz

Spotkanie było połączone z przekazaniem MWG sześciu obrazów K. Głaza, które przez pewien czas wisiały w mieszkaniu Gombrowiczów w Vence. Cykl obrazów nosi tytuł: „Motywy z Vence”.

Muzeum zakupiło jeden obraz, pięć pozostałych to darowizna od Kazimierza Głaza. Wartość podarowanych dzieł to 100 000 zł.

Zakup obrazu został zrealizowany dzięki wsparciu sponsorów:
Andrzeja Grzyba, Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku, Zakładów Automatyki Kombud S.A.

Słowo wstępne na temat twórczości Kazimierza Głaza wygłosił Mariusz Knorowski, zastępca dyrektora do spraw artystycznych w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Fot. Ewa Witkowska / MWG