Śpiewać w prawdzie to jest inne tchnienie
Oddział: , Dodano: 12 maja 2013

Muzeum Władysława Broniewskiego zaprasza na wieczór pt. Rainer Maria Rilke Śpiewać w prawdzie to jest inne tchnienie. Seans poezji, hermeneutyki literaturoznawczej i muzyki XX wieku

Poezje Rainera Marii Rilkego czytać będzie Anna Markowicz, aktorka Teatru Narodowego i Teatru Muzycznego „Roma”. Komentarze literaturoznawcze wygłosi dr hab. Wiesław Rzońca (Instytut Polonistyki UW), wybitny znawcaeuropejskiego modernizmu w literaturze. Nagrania muzycznych opracowań dzieł Rilkego zaprezentuje i opowie o nich Michał Klubiński, muzykolog i krytyk muzyczny, sekretarz redakcji czasopisma „Muzykalia / Judaica”.

Muzeum Władysława Broniewskiego
Czwartek, 13 czerwca 2013, godz. 18.00