Rozmowa z Ritą Gombrowicz [wideo]
Oddział: , Dodano: 23 września 2013

Nową książkę, w której opowie o swoim życiu z literaturą Witolda Gombrowicza po jego śmierci, zapowiedziała Rita Gombrowicz w rozmowie z Dominiką Świtkowską i Tomaszem Tyczyńskim. Spotkanie odbyło się 8 września w muzeum pisarza we Wsoli. Prezentujemy zapis tej rozmowy oraz fragmentu koncertu Renaty Przemyk, które złożyły się na „Imieniny Witolda”. Witolda Mariana Gombrowicza, oczywiście.

„Imieniny Witolda” były przedostatnim wydarzeniem w cyklu „Powrót Gombrowicza”, którym Muzeum Witolda Gombrowicza przypomniało o pięćdziesiątej rocznicy powrotu Gombrowicza do Europy. 6 października zakończymy cykl rozmową o literaturze i emigracji, w której uczestniczyć będą Mariusz Wilk, Bronisław Świderski i Zbigniew Kruszyński.

„Powrót Gombrowicza” udało się zorganizować dzięki dotacji MKiDN. Patroni cyklu to: Instytut Książki, TVP Kultura oraz Program II PR.