Muzeum Literatury: Ksiazka
Tekst: Robert Utkowski
Wstęp: Tomasz Tyczyński
Blurb: Dominika Świtkowska
Projekt okładki i strony tytułowej:
Przemysław Ochnia
Projekt typograficzny i skład komputerowy:
Przemysław Ochnia
Rok wydania: 2011
Format: 21x 14,8 cm
Oprawa: miękka
Cena: 10 zł
ISBN: 978-83-89378-58-3
Robert Utkowski „Czarna Taksówka”

Przedstawiamy Państwu pierwszą książkę z serii Bibuła Literacka, zainicjowanej przez Muzeum Witolda Gombrowicza, oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Założeniem naszej serii jest – po prostu – odkrywanie wartościowych tekstów literackich. Chcemy publikować debiuty lub drugie książki autorów, którzy tworzą poza głównymi nurtami i instytucjami literackimi. Nasza seria będzie obok, a czasem przeciw, dominującym oficjalnym obiegom literackim. Nie będzie ustalać hierarchii, ale ma ambicje odkrywania tekstów wartościowych. I energetyzowania ich autorów, którym nie zawsze wystarcza sił i szczęścia, by zaistnieć w uznanych obiegach. Albo zadomowić się w nich na dłużej. Nasze muzeum ma ambicję nie tylko dokumentowania historii literatury, ale także wpływania na jej teraźniejszość.

Pierwsza pozycja wydana w serii Bibuła Literacka to wiersze Roberta Utkowskiego, poety, który ma za sobą publikacje w wielu czasopismach literackich oraz debiutancki, wydany własnym sumptem, tomik. Debiutował dość dawno, bo swój wiersz zdążył jeszcze opublikować w brulionie. Brulionowcom na pewno sporo zawdzięcza, czytał ich uważnie, ale na szczęście nie tylko ich. A poza tym jesteśmy przekonani, że Utkowski mówi głosem na tyle własnym i mocnym, iż warto go posłuchać. Czarna taksówka jest po prostu warta uważnej lektury.

Wiersz „Toaleta” czyta autor, Robert Utkowski. Nagranie miało miejsce podczas promocji tomu poezji Utkowskiego „Czarna taksówka” w Muzeum Witolda Gombrowicza, w grudniu 2011 r.

Wszelkie publikacje Muzeum Literatury można zamawiać: Ilona Lewandowska, kancelaria@muzeumliteratury.pl
Tel. 22 831 40 61 wew. 117

W sprawach merytorycznych dotyczących publikacji i wydawnictw prosimy o kontakt z Działem Wydawniczym: wydawnictwo@muzeumliteratury.pl. Tel. 22 831 40 63
Pozostałe wydawnictwa:
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP