„Powrót Gombrowicza”
Oddział: , Dodano: 15 kwietnia 2013

Jorge Lavelli oraz Mariusz Bonaszewski czytający fragmenty „Kronosu” – tak ostatecznie przedstawia się program „Powrotu Gombrowicza”, odbywającego się 16 i 17 maja w Muzeum Witolda Gombrowicza. Z powodu nagłej choroby swój przyjazd do Wsoli odwołała Rita Gombrowicz. Spotkanie z nią odbędzie się jesienią.

Informację o chorobie Rity Gombrowicz przekazał nam Andrzej Wolski, zaprzyjaźniony z panią Ritą reżyser filmowy, twórca m. in. filmów dokumentalnych o Witoldzie Gombrowiczu:

„Szanowni Państwo,

Na prośbę Rity Gombrowicz, z przykrością muszę powiadomić Państwa, że z powodu nagłej choroby pani Rita nie jest w stanie przyjechać na umówione spotkanie w muzeum we Wsoli. Rita bardzo ubolewa z tego powodu i prosiła żeby, za moim pośrednictwem, bardzo Państwa przeprosić za tą nagłą zmianę, nie przez nią przecież zawinioną. Pragnie też zapewnić Państwa, że z pewnością pojawi się w muzeum jesienią aby odrobić to stracone spotkanie.”

Spotkanie z Ritą Gombrowicz przekładamy więc na jesień, zaś w zamian proponujemy możliwość zapoznania się z fragmentami „Kronosu” zanim książka pojawi się w księgarniach.

Plan wydarzeń na najbliższe dni wygląda więc następująco:

16 MAJA, godz. 18.30, Muzeum Witolda Gombrowicza

Pół wieku po światowej prapremierze „Ślubu” z reżyserem spektaklu Jorge Lavellim rozmawiać będzie Janusz Majcherek.
Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli autobusem. Zbiórka przy przystanku, ul. Chrobrego (przy centrum Vis a Vis) o godzinie 17.50.

17 MAJA, godz. 18.30, Muzeum Witolda Gombrowicza
NOC MUZEÓW

godz. 18.30

Fragmenty „Kronosu” – dziennika intymnego Witolda Gombrowicza przeczyta Mariusz Bonaszewski,  aktor Teatru Narodowego, laureat nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za role w przedstawieniu „Błądzenie” wg Witolda Gombrowicza w reżyserii Jerzego Jarockiego; o pracach redakcyjnych nad „Kronosem” opowie Anna Łabęcka z Uniwersytetu w Rennes, współpracowniczka Rity Gombrowicz

Jan Jakub Należyty – recital piosenki francuskiej. Akompaniament: Dorota Wasilewska – fortepian, Paweł Goleń – kontrabas, gitara, Sławomir Ratajczyk – akordeon.