Relacja z wernisażu wystawy „Leonor Fini i Konstanty A. Jeleński. Portret podwójny” [foto & wideo]
Oddział: , Dodano: 19 października 2011

Wystawa „Leonor Fini i Konstanty A. Jeleński. Portret podwójny” została otwarta w ostatni piątek, 14 października. Na wernisażu padł kolejny rekord frekwencji, nasi goście z trudem pomieścili się w Sali Audiowizualnej Muzeum Literatury. Zaczęliśmy z lekkim poślizgiem. Głos zabrali: dyrektor Muzeum Literatury Jarosław Klejnocki, Helene Zaleski (prezes Rady Nadzorczej Alior Banku, mecenasa wystawy), Anna Lipa (autorka i kuratorka wystawy), Aleksandra Kaiper Miszułowicz (druga kuratorka wystawy) oraz Andrzej Wat.

Na wernisażu obecni byli Arlette Souhami (Galerie Minsky), Richard Overstreet (Leonor Fini Estate, Paris) oraz Neil Zukerman, (CFM Gallery, New York).

Przedstawiamy skrót z wernisażu:

Wystąpienie Jarosława Klejnockiego:

Wystąpienie Anny Lipy:

Wystąpienie Aleksandry Kaiper-Miszułowicz:

Wystąpienie Andrzeja Wata:

Wystąpienie Helene Zaleski:

Prezentujemy fotografie Maćka Bociańskiego.