Rafał Ziemkiewicz na „Formułach retorycznych”
Oddział: , Dodano: 21 czerwca 2012

W czerwcu odbyło się kolejne spotkanie z serii „Formuł retorycznych”, którą współorganizujemy razem ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego. Naszym gościem był Rafał A. Ziemkiewicz, który przedstawił tezę: „III RP jest powtórką z Królestwa Kongresowego, więc jej literatura jest powtórką z pseudoklasycyzmu: tak samo jak pseudoklasycyzm zostanie zapomniana i zastąpiona przez nowy romantyzm”. W dyskusji udział wziął tzw. Trybunał retoryczny, którego zadaniem jest polemika z autorem. W czerwcowej edycji „Formuł…” w Trybunale zasiedli: Justyna Szpanowska, Bartek Tarnowski i Michał Dorociak. Spotkanie tradycyjnie zaczęło się od krótkiej rozmowy dyrektora Muzeum, Jarosława Klejnockiego z naszym gościem. Następnie przeszliśmy do części zasadniczej: tezy pisarza oraz dyskusji.

Przestawiamy relację wideo oraz fotografie. Zapis wystąpienia Rafała Ziemkiewicza i rozwinięcie tezy:

Runda 1. Michał Dorociak vs Rafał Ziemkiewicz:

Runda 2. Bartek Tarnowski vs Rafał Ziemkiewicz:

Runda 3. Justyna Szpanowska vs Rafał Ziemkiewicz:

Fotografie ze spotkania: