Pustki we Wsoli – koncert w Muzeum Witolda Gombrowicza
Oddział: , Dodano: 25 października 2010

30 października o 19.30 we Wsoli zagrają „Pustki”. Tutaj rozpoczną nową trasę koncertową, tutaj po raz pierwszy na żywo zaśpiewają swój przebój „Lugola”.

Trasa koncertowa promować będzie pierwsze koncertowe DVD „Pustek” zatytułowane „Prywatka”, które ukaże się w sprzedaży 29 października. Materiał zarejestrowany został podczas pełnego atrakcji koncertu w podkrakowskiej Alwernii w lutym tego roku. U nas „Pustki” zagrają utwory ze wszystkich swoich płyt, atrakcją będzie bez wątpienia wykonanie po raz pierwszy na żywo „Lugoli”, znanej dobrze choćby słuchaczom Programu III PR.

„Pustki” grają od sierpnia 1999 roku. Nagrały pięć płyt, a na żywo nie tylko koncertują, ale i grają do spektakli teatralnych. Po latach zdobyli rozgłos, uznanie i zaszczyty: występowali m.in. na największej światowej konferencji muzycznej i festiwalu South by Southwest w Austin (USA)oraz na osławionym Liverpool Sound City. Dostali również tytuł Honorowego Ambasadora Warszawy, który proponowany jest “twórcom cieszącym się wielkim autorytetem, których dokonania pełnią znaczącą rolę w kraju i zagranicą”.

Brzmi to niezwykle poważnie, ale – jak będzie można przekonać się w najbliższą sobotę we Wsoli – „Pustkom” sława nie szkodzi.

30 października (sobota) godz. 19.30
Muzeum Witolda Gombrowicza

ul. Witolda Gombrowicza 1
Wsola ul. Witolda Gombrowicza 1
26-660 Jedlińsk

Wstęp jak zwykle bezpłatny. Dojazd bezpłatnym autobusem ITS Michalczewski; zbiórka przed radomskim teatrem o godz. 18.45.

[fot. Filip Styliński]