Przystanek Skandynawia – Piknik literacki dla dzieci! – niedziela od 11.00!
Oddział: , Dodano: 26 kwietnia 2012

Kolejna edycja Pikniku literackiego będzie literacko-artystyczną podróżą do Skandynawii. W pięknych, zabytkowych wnętrzach Muzeum Literatury (w sali gotyckiej, audiowizualnej, czytelni, bibliotece oraz na dziedzińcu) dzieci w różny, niekonwencjonalny sposób będą bawić się z książką, poznają obyczaje związane ze skandynawskim obszarem kulturowym. W ramach pikniku odbędą się także spotkania z wielokrotnie nagradzanymi twórcami współczesnej literatury dziecięcej, projekcje multimedialne oraz panele.

Zapraszamy wszystkich już 27 maja (niedziela) 2012 r. od 11.00 do 18.00

Muzeum Literatury
Rynek Starego Miasta 20

Program Pikniku – czytaj. Wybierasz się? Wydarzenie na Facebooku – dołącz!

Piknik literacki dla dzieci to multidyscyplinarny projekt edukacyjny. Skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 15 lat oraz ich rodziców. Jego celem jest podnoszenie czytelnictwa wśród dzieci, popularyzowanie polskiej tradycji literackiej, zapoznawanie dzieci z dziedzictwem literackim i kulturowym krajów europejskich.

Liczne niespodzianki i atrakcje dla dzieci i rodziców:

● multidyscyplinarne warsztaty (literatura, architektura, plastyka, ekologia, design, art-recykling, teatr)
● inspirujące podróże po świecie skandynawskiej literatury
● zabawy ze wspaniałymi książkami
● spotkanie autorskie z Anną Onichimowską
● lekcje szwedzkiego
● pokazy duńskich filmów animowanych dla dzieci
● wystawa Duńskiego Instytutu Kultury „Tabu w sztuce dla dzieci”
● warsztat kulinarny „Nie tylko szwedzki stół”
● podczas Pikniku dla dzieci czytają: Edyta Jungowska (aktorka), Bogumiła Sochańska (dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury), Jarosław Klejnocki (dyrektor Muzeum Literatury).

Szczegóły: http://www.piknikliteracki.com.pl/