„Przyjaźń i braterstwo”. Szósty odcinek miniserialu „Zbiory opowieści”
Oddział: , Dodano: 3 sierpnia 2021

Broniewski, Sikorski, Słonimski, Bartoszewski oraz tomik, który połączył losy tych szczególnych dla kultury polskiej postaci. Kolejny odcinek miniserialu Muzeum Literatury opowiada burzliwą historię książki, na której kartach pozostał ślad wielkiej przyjaźni, ale także wielkiej katastrofy.

Zapraszamy na premierę szóstego odcinka „Przyjaźń i braterstwo” z serii „Zbiory opowieści”.

Muzeum Literatury dziękuje Panu Marcinowi Barczowi za pomoc w realizacji odcinka.

Premiera: 3 sierpnia 2021, godz. 21:00

Bohaterami filmów z tej serii są przedmioty – świadkowie niejednej zadziwiającej historii, strażnicy pamięci o kolejnych właścicielach i minionych czasach. Nasze najcenniejsze zbiory opowieści.

Każdy z jedenastu odcinków serii opowiada historię jednego z wyjątkowych obiektów z naszych zbiorów. Zapraszamy w kolejną podróż po tajemnicach i ciekawostkach muzealnych magazynów!

Odc. 1 „Pan Tadeusz z pieskami” – zobacz
Odc. 2 „Mezalians” – zobacz