„Młynarski w osobistych rozmowach” oraz „W Polskę idziemy”
Oddział: , Dodano: 18 kwietnia 2018

W Muzeum Literatury prezentujemy obecnie wystawę poświęconą Wojciechowi Młynarskiemu, natomiast w naszym sklepiku można w promocyjnej cenie 30 zł kupić książki Wydawnictwa  Prószyński i S-ka: „Młynarski w osobistych rozmowach” oraz „W Polskę idziemy”, objęte patronatem Muzeum Literatury.

Wojciech Młynarski był bardzo wymagającym rozmówcą. Nade wszystko cenił sobie, jak sam zawsze powtarzał, inteligentną wymianę myśli. W rozmowach z dziennikarzami i z córką Agatą (w podwójnej roli), opublikowanych w tomie „Młynarski w osobistych rozmowach”, opowiada o sobie, początkach pisania, twórczości i rodzinie. Robi to, jak zawsze, z klasą, dystansem i polotem.

„W Polskę idziemy” to wybór wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego o Polsce i Polakach, w których Autor błyskotliwie punktuje polską rzeczywistość. Oprócz tekstów bardzo popularnych (takich jak „Róbmy swoje” czy „Przyjdzie walec i wyrówna”), znalazły się tu utwory nieznane, opublikowane po raz pierwszy. Z obszernego archiwum Autora, zawierającego około 3 tysięcy piosenek, wybrano te prześmiewcze, niekiedy refleksyjne, zawsze zmuszające do myślenia i nadal niezmiennie aktualne.

Miłe panie i panowie bardzo mili, róbmy więc swoje i czytajmy Mistrza…

„Młynarski w osobistych rozmowach”
ISBN: 978-83-8123-213-5
Data wydania: 13.03.2018