Promocja książki Grażyny Wojcieszko „Zaklinanie”
Oddział: , Dodano: 28 stycznia 2017

Zapraszamy 10 marca 2017 o godz. 18.00 do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie na promocję najnowszego tomu Grażyny Wojcieszko „Zaklinanie”. Prowadzenie: Rafał T. Czachorowski (Fundacja Duży Format), gość specjalny: Anna Romantowska.

Po promocji będzie możliwość kupienia książki z autografem autorki .

Tom „Zaklinanie” jest nagrodą Grand Prix w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Granitową Strzałę 2016”.

Surrealizm zaczyna już na dobre dominować w poetyckiej wyobraźni Grażyny Wojcieszko i co paradoksalne; ma on służyć przebudzeniu. Rzeczywistość co rusz nakłania autorkę do niespokojnych poszukiwań i obserwacji, do ucieczek z miasta do lasu, do zwierząt i do powrotów, po których pióro staje się swoistym żądłem obnażającym obłudę i zakłamanie świata.

Grażyna Wojcieszko – autorka pięciu tomów poetyckich; absolwentka Studium Literacko-Artystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracowała naukowo w École Centrale de Paris oraz University of California, Berkeley. Drze pióra w krakowskiej grupie literackiej Piórnice;, a także zarządza projektami w Komisji Europejskiej w Brukseli. Należy do najczęściej tłumaczonych współczesnych poetek polskich. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych festiwalach poezji. www.grazynawojcieszko.eu

Anna Romantowska- Aktorka filmowa i teatralna.  Znana z wielu seriali w TVP. W latach 1974-75 występowała w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, w latach 1975-84 w Teatrze Narodowym, w latach 1984-93 w warszawskim Teatrze Studio. Od 1977 gra w filmach emitowanych w telewizji polskiej i produkcjach kinowych. Swoją pierwszą rolę filmową odegrała w Trzy po trzy.