Promocja książki „Co z tą ironią” prof. Zofii Mitosek [zdjęcia]
Oddział: , Dodano: 10 października 2013

Przedstawiamy zdjęcia ze spotkania z prof. Zofią Mitosek, autorką książki „Co z tą ironią?”. Spotkanie poprowadził Tadeusz Komendant. Wieczór odbył się 3 października w Muzeum Literatury.

„Co z tą filozofią?”to zbiór studiów poświęconych ironii w kulturze, filozofii i literaturze. Wychodząc z opozycji postawy żarliwej, nastawionej na artykulację przekonań, oraz postawy zdystansowanej, autorka odróżnia różne postacie ironii – od ironii retorycznej do ironii krytycznej, stawiającej pod znakiem zapytania wszystkie autorytety i przekonania w imię pluralistycznej, a niekiedy nihilistycznej wizji świata.

Fot. Anna Kowalska / ML