Poznań: Otwarcie wystawy „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” [zdjęcia]
Oddział: , Dodano: 26 października 2020

W Muzeum Narodowym w Poznaniu otwarta została wystawa „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu”. To druga odsłona wielkiej monografii artysty, która swą premierę miała w Muzeum Literatury.

W otwarciu udział wzięła dr Anna Lipa, autorka scenariusza wystawy i kuratorka z ramienia naszego muzeum. Miło nam przedstawić fotografie, które zostały wykonane przez Panią Annę tuż przed otwarciem.

Ekspozycja jest esejem wizualnym, ukazującym twórczość i bogate życie artysty nie tylko poprzez jego dzieła rzeźbiarskie, ale także ogromną spuściznę archiwalną, zawierającą fotografie, unikalne filmy, notatki, korespondencję, szkicowniki.

Zespół realizacyjny poznańskiej edycji wystawy w Muzeum Narodowym w Poznaniu w dniu konferencji prasowej 16.X. 2020 przy marmurowym posągu Rhei Augusta Zamoyskiego. Od lewej: dr Agnieszka Skalska, kuratorka, dr Anna Lipa, autorka i kuratorka, dr Joanna Lewandowska, autorka aranżacji poznańskiej oraz dr Maria Gołąb, Wicedyrektor.

Więcej o wystawie na stronie Muzeum Narodowego w Poznaniu – czytaj

Zdjęcia z wystawy. Fot. Anna Lipa