Pokaz filmu o Tadeuszu Rożewiczu i promocja katalogu wystawy
Oddział: , Dodano: 13 stycznia 2017

Zapraszamy do Muzeum Literatury na pokaz filmu „Tadeusz Różewicz czyta i komentuje wiersze” w reżyserii Piotra Lachmanna oraz promocję katalogu towarzyszącego wystawie „Poeta odchodzi. Tadeusz Różewicz”. Spotkanie odbędzie się 26 stycznia (czwartek) 2017 r. o godz 18:00 w siedzibie głównej Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

Wystawa jest opowieścią o artyście, który wobec dramatycznych dylematów współczesności – kryzysu wartości, rozpadu cywilizacji duchowej zamieniającej się w śmietnik, wobec zgiełku informacyjnej kakofonii, wskazuje zagrożenia i szuka drogi ocalenia. Źródłem tegoż ocalenia stała się dla niego sztuka, pomogła w poszukiwaniu sensów, odbudowywaniu etycznego i metafizycznego wymiaru w świecie „bez”. Obecność dzieł wybitnych twórców (m.in. Jerzego Nowosielskiego, Jerzego Tchórzewskiego, Andrzeja Wróblewskiego) w przestrzeni ekspozycji jest istotnym świadectwem głębokich relacji osobistych poety, który stronił od literackich środowiskowych „pułapek”.

Więcej o wystawie „Poeta odchodzi. Tadeusz Różewicz” – czytaj

Wystawa objęta jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP – pani Agaty Kornhauser-Dudy.