„Pimpuś Sadełko na 102! Maria Konopnicka in memoriam” – otwarcie wystawy
Oddział: , Dodano: 12 listopada 2011

„Szkoła Pani Matusowej
Głośne w świecie ma przymioty,
Uczęszczają do niej wszystkie
dobrze wychowane koty.”

Zachęcamy wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami, aby Mikołajki spędziły w towarzystwie bohaterów kultowej książeczki Marii Konopnickiej pt. „Pimpuś Sadełko”. Przy okazji będzie można dowiedzieć się, kim była autorka tego uroczego poematu i jak wyglądało jej własne dzieciństwo. Dzieciom możemy już dzisiaj obiecać, że znajdą się w samym środku fantastycznych przygód Pimpusia i całej wesołej kociej ferajny.

Wernisaż odbędzie się 6 grudnia 2011 r. o godz. 17.00 w Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20, Sala Literacka.

O wystawie – czytaj
„Po co nam książki?” Konkurs i uczniowska sesja naukowa – więcej

Autorzy wystawy:
Scenariusz: Maria Dorota Pieńkowska