„Pimpuś Sadełko na 102!” Fotografie z otwarcia wystawy!
Oddział: , Dodano: 15 grudnia 2011

Gry planszowe, loteryjki, jazzowa orkiestra Kota Duka! Przedstawiamy zdjęcia z otwarcia wystawy „Pimpuś Sadełko na 102!”. Wystawa przeznaczona jest dla dzieci, wstęp na nią jest bezpłatny.

Proponujemy dzieciom zaprzyjaźnienie się z literackimi bohaterami poprzez różne sposoby zachęcające do aktywnego uczestnictwa w świecie stworzonym przez wybitną pisarkę, Marię Konopnicą. Anna Maria Bauer opracowała planszową grę i loteryjkę, wprowadzając w nawiązaniu do przedwojennych ilustracji Bogdana Nowakowskiego nowy element wykraczający poza wiek XIX, kiedy to Pimpuś zaistniał – jazzową orkiestrę Kota Duka. W ten sposób dajemy sygnał współczesnemu pokoleniu, że raz stworzona postać żyje swoim własnym życiem poza granicami epok i stylów, że każdy czas tworzy swoją barwę i swoją muzykę, czasami piękną, czasami tylko kocią, a czasami i piękną i kocią.

Pokazujemy okładki poprzednich edycji kultowej książeczki, a także fotosy ze spektakli teatralnych z Pimpusiem w roli głównej. Pojawia się współczesna propozycja – książka dźwiękowa.

Patrz też:
• O wystawie „Pimpuś Sadełko na 102!” – więcej
• „Po co nam książki?” Konkurs i uczniowska sesja naukowa – więcej
• Maria Konopnicka „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” – więcej

Zdjęcia Anny Kowalskiej. Otwarcie wystawy:

Wystawa Pimpuś Sadełko na 102! Maria Konopnicka in memoriam
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20

Wstęp na wystawę bezpłatny! Godziny otwarcia – zobacz

Wystawa czynna: 6 grudnia 2011 – 1 czerwca 2012

Autorzy wystawy:
Scenariusz: Maria Dorota Pieńkowska
Projekt plastyczny: Andrzej Jurkiewicz, Anna Maria Bauer, Gabriela Patrycy.
Komisarz: Piotr Dymmel