„Ołówkiem i rylcem” – otwarcie wystawy [wideo]
Oddział: , Dodano: 19 lipca 2011

15 lipca, w samo południe, otworzyliśmy wystawę „Ołówkiem i rylcem. Prace Jana Macieja Kopeckiego z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych”. Jej autorami są Piotr Pankanin i Radosław Mierzejewski z PWPW. Uroczystego otwarcia dokonali wicedyrektor Muzeum Henryk Banasiuk i Prezes PWPW Krzysztof Żarnotal.

Wernisaż dał okazję wszystkim zgromadzonym do bliższego zapoznania się z twórczością J.M. Kopeckiego – zarówno tą zawodową jak i prywatną. Z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych artysta związany jest od 1973 roku, w niej tworzy projekty banknotów, znaczków pocztowych, wykonuje grafiki na zamówienia polskich władz. Jest jednym z niewielu, którzy do perfekcji opanowali sztukę tworzenia miedziorytów i stalorytów.

Wielką niespodzianką wernisażu był recital Andrzeja Jagodzińskiego – jednego z największych, najbardziej znanych i cenionych polskich pianistów jazzowych.

Fot. Maciek Bociański / ML