„Od deski do deski” – film oraz fotografie z warsztatów
Oddział: , Dodano: 28 września 2010

W niedzielę 19 września 2010 r. w Muzeum Literatury odbyły się zajęcia plastyczne „Od deski do deski”, prowadzone przez starszego kustosza Ewę Wygnańską. Pod okiem artysty plastyka Lecha Żurkowskiego dzieci tworzyły swoje własne książki: projektowały samodzielnie wszystkie elementy składowe dzieł literackich: teksty, ilustracje, okładki.

Przedstawiamy krótki materiał filmowy z wydarzenia. Lech Żurkowski – artysta plastyk, pedagog, malarz opowiada o warsztatach projektowania książek organizowanych dla dzieci i ich rodziców, o kaligrafii oraz o znaczeniu pracy manualnej.

Realizacja wideo: Bartłomiej Kwasek / ML

Warsztaty organizowane są w Muzeum Literatury w Warszawie regularnie. Edycja 19 września 2010 r. odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, o czytaniu „od deski do deski” opowiadała kustosz Katarzyna Jakimiak. Zachęcamy też do odwiedzenia galerii zdjęć na Facebooku. Maciej Bociański stworzył fotorelację z wydarzenia oraz portrety autorów książek – zobacz

Fot. Maciej Bociański / ML