Noc Muzeów w Muzeum Gombrowicza – relacja wideo
Oddział: , Dodano: 17 maja 2011

W piątek trzynastego w Muzeum Gombrowicza pecha nie było. Jak zwykle dopisała publiczność, podczas całej imprezy pałac odwiedziło ponad dwieście osób. Świetni byli również artyści – Edyta Jungowska po mistrzowsku przeczyła niełatwe w interpretacji opowiadanie Gombrowicza „Filidor dzieckiem podszyty”. Mirosław Czyżykiewicz w dwugodzinnym koncercie potwierdził swój artystyczny kunszt: nie tylko przypomniał swoje utwory z lat osiemdziesiątych, ale wykonał też piosenki Josifa Brodskiego i Włodzimierza Wysockiego.

Z antresoli dobiegały piekne dźwięki kompozycji Astora Piazzoli w doskonałym wykonaniu Artura Miedzińskiego.

Relacja z Nocy Muzeów została przygotowana przez Telewizję Dami i została wyemitowana w „Teledzienniku” 14 maja 2011 r.