„Nic nowego pod słońcem” we Wsoli
Oddział: , Dodano: 18 marca 2011

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na program satyryczno-literacki Sławomira Hollanda „Nic nowego pod słońcem”.

Teksty Tuwima, Hemara, Leśmiana, Jurandota uświadomią nam, że czasy, w których żyjemy wcale nie są takie wyjątkowe, jak nam się wydaje.

Sławomir Holland, aktor grający m.in. w warszawskim Teatrze Ateneum i w Teatrze na Woli, w trwającym ponad godzinę spektaklu prezentuje wybitne teksty literackie z dwudziestolecia międzywojennego, przeplatane narracją napisaną wspólnie z Jackiem Bursztynowiczem.

Jest i śmiesznie i strasznie, lirycznie i satyrycznie. A rozmowa aktora z publicznością i wybitnymi twórcami z czasów II Rzeczpospolitej jest opowieścią o kondycji człowieka: o jego przewagach i przywarach, o małych zwycięstwach i wielkich klęskach w konfrontacji z losem i historią.

Spektakl Hollanda i Bursztynowicza to także okazja do spokojnej refleksji, której w osaczającym nas coraz natarczywiej historycznym (i histerycznym) zgiełku brakuje na co dzień.

„Nic nowego pod słońcem” – program satyryczny
Sławomir Holland
8 kwietnia (piątek), godzina 20.00

Muzeum Witolda Gombrowicza
Wsola ul. Witolda Gombrowicza 1
26-660 Jedlińsk

Wstęp wolny!

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus ITS Michalczewski, zbiórka przed Teatrem Powszechnym w Radomiu o godzinie 19.10.

Fot. Maciek Bociański/ ML