Nagroda z okazji Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO dla Jarosława Klejnockiego
Oddział: , Dodano: 11 kwietnia 2011

Miło nam poinformować, iż Jarosław Klejnocki otrzymał Nagrodę z okazji Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO za oryginalny, poetycki zapis rzeczywistości.

Jarosław Klejnocki – dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, pisarz, poeta, eseista i krytyk literacki. Debiutował zbiorem wierszy „Oswajanie” (1993). W kolejnych latach ukazały się jego książki poetyckie: „Miasto otwarte” (1995), „Okruchy” (1997), „W drodze do Delft” (1998), „Krótka historia przeistoczeń” (1999) ), „Mr Hyde” (1999), „Reporterzy, fotograficy, zawiedzeni kochankowie” (2002), „Skarby dni ostatecznych. Psalmy, epigramaty, lamenty, litanie” (2005). Ostatnią książką poetycką autora jest tom „Victoria. Wiersze ostatnie” (2009). Jego wiersze, eseje i artykuły tłumaczono na angielski, niemiecki, szwedzki, słoweński, bułgarski, węgierski, rosyjski.

Wręczenie Nagrody odbyło się 12 kwietnia w siedzibie Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. Laureatowi serdecznie gratulujemy!

[fot. Maciek Bociański / ML]