„Na Pragę nie wrócę” – promocja książki Elżbiety Wichrowskiej
Oddział: , Dodano: 18 stycznia 2014

Muzeum Literatury i Wydawnictwo MG zapraszają na promocję książki „Na Pragę nie wrócę” Elżbiety Wichrowskiej. Spotkanie odbędzie się 18 marca (wtorek) o godz. 18.00 w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. Z autorką rozmawiać będzie Jarosław Klejnocki.

Po spotkaniu zapraszamy Państwa na poczęstunek.

na-prage-nie-wroce

„Na Pragę nie wrócę” – jedną z bohaterek tej opowieści jest Magdalena, pisarka i historyk, innymi są… warszawskie kamienice, których historia ożywa na oczach czytelnika, obejmując wiek XVIII, II wojnę światową, PRL i współczesność. A obok nich – skomplikowane postaci kobiet: wiernych przyjaciółek, kochających matek, namiętnych kochanek i profesjonalistek u szczytu kariery.

Autorka wędruje między prawą i lewą stroną Warszawy, między tym, co było a tym, co zostało. Zagląda w głąb podwórek cudem ocalałych kamienic, zabiera czytelnika na niebezpieczne przechadzki po praskich cmentarzach lub blokowiskach wyrosłych na gruzach dawnej Warszawy.

W gąszczu powieściowych wątków nie zabraknie niepokojącego kryminału, pogmatwanego romansu i dziennika podróży po Europie, z bezcenną instrukcją obsługi włoskiej komunikacji miejskiej oraz przewodnika po lokalach gastronomicznych warszawskiej Pragi.

Elżbieta Wichrowska – literaturoznawca, profesor w Instytucie Polonistyki Stosowanej UW.