Muzeum za złotówkę! Nowe ceny biletów
Oddział: , Dodano: 5 lutego 2015

Już od 6 lutego 2015 r. Muzeum Literatury dołącza do programu „Kultura dostępna”, który umożliwia uczniom i studentom do 26. roku życia zakup biletów do muzeów za symboliczną złotówkę. Do programu przyłączyły się też inne instytucje, ich oferta stanowi element realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu „Kultura dostępna”.

Kolejne elementy programu będą wprowadzane w trakcie 2015 r. Będą to m.in. darmowe wejścia do wybranych muzeów sztuki współczesnej, dodatkowe lekcje muzealne, transmisje spektakli teatralnych czy tańsze bilety do kina i na koncerty. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach będzie można znaleźć na stronie internetowej kulturadostepna.pl, której uruchomienie planowane jest przed wakacjami.

Muzeum Literatury respektuje również Kartę Dużej Rodziny, która przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Dla posiadaczy karty rodzinny bilet (zbiorczy) kosztuje 5 złotych.

Cennik biletów wstępu na wystawy Muzeum Literatury przestawia się następująco:

– bilet normalny – 6 zł
– bilet ulgowy lub zbiorowy (od jednej osoby) – 5 zł
– bilet na lekcje warsztatowe – 10 zł
– bilet specjalny – 1 zł
(bilet w ramach realizacji projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”)
– Karta Dużej Rodziny – 5 zł
(wzór na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w zakładce rodzina.gov.pl)