„Andrzej Strug w Zagłębiu”. Wykład dr Anny Kargol
Oddział: , Dodano: 16 stycznia 2011

W roku 2011 Muzeum Andrzeja Struga obchodzi dwie ważne rocznice: 140. lecie urodzin Pisarza oraz 30. lecie istnienia Muzeum. Wykład dr Anny Kargol będzie pierwszym z cykli „Miejsca Andrzeja Struga”. Cykl jest przewidziany na trzy spotkania, w dalszej kolejności zaprezentowane zostaną Kraków i Zakopane oraz Warszawa – miasta związane z działalnością i twórczością Andrzeja Struga.

Na spotkaniach zaprezentowane zostaną „odkrycia”, jakich dokonała dr Kargol podczas intensywnych poszukiwań dokumentów dotyczących życia i działalności Struga w różnych archiwach.

25 stycznia (wtorek) 2011 r, godz. 18.30
dr Anna Kargol, wykład: „Andrzej Strug w Zagłębiu”

Muzeum Andrzeja Struga
Al. Niepodległości 210 m. 10 A

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

[Fotografia: Andrzej Strug, fot. a.n., Sosnowiec 1927, fragment fotografii]

Słowa kluczowe: , ,