Mickiewicz na życzenie. Lekcje dla szkół
Oddział: , Dodano: 30 listopada 2020

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie rozpoczyna 1 grudnia 2020 lekcje online dla szkół każdego stopnia i profilu. Z powodu epidemii nie możemy zapraszać na lekcje w Muzeum, lecz chętnie będziemy je prowadzić dla grup szkolnych w oparciu o nasze muzealne doświadczenie.

Zapisy są proste:

Nauczyciele wybierają zakładkę EDUKACJA, potem – któryś z tematów wymienionych tam pod hasłem „Adam Mickiewicz 1798-1855”. Następnie Nauczyciele wysyłają e-mail na jeden z poniższych adresów:
j.mikolajewski@muzeumliteratury.pl
p.prasula@muzeumliteratury.pl

W mailu Nauczyciele podają proponowany temat lekcji i informację – dla której klasy jakiej szkoły lekcja ma być przeznaczona. W końcu – numer telefonu, pod który zadzwoni pracownik Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Literatury, żeby umówić się na lekcję i ustalić sposób (program), w jakim zostanie zrealizowane połączenie. Lekcje nie stawiają sobie za cel realizacji programu szkolnego, lecz mają charakter opowieści o wybranym wątku życia i twórczości Adama Mickiewicza z punktu widzenia kogoś, kto na co dzień ma kontakt z obiektami muzealnymi: rękopisami, pamiątkami, świadectwami epoki, itp.

Planowany czas każdej lekcji – 30 minut.

Mamy nadzieję, że nasze zaproszenie pozwoli Nauczycielom i uczniom urozmaicić swój szkolny czas w tej wyjątkowej sytuacji i spędzić go z pożytkiem i zaciekawieniem.

Zespół Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza