„Prowincja Gombrowicz”. Michał Rusinek we Wsoli
Oddział: , Dodano: 24 listopada 2012

Michał Rusinek, literaturoznawca, tłumacz, a także wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej, był gościem „Prowincji Gombrowicz”, cyklu spotkań organizowanych przez Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Spotkanie prowadziła Dominika Świtkowska. Przedstawiamy relację filmową.

Dr Michał Rusinek – absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca Katedry Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki UJ. Tłumacz literatury anglojęzycznej, a także autor książek dla dorosłych i dla dzieci oraz tekstów piosenek, m.in. dla Grzegorza Turnaua. Przez szesnaście lat był asystentem i sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

Część 1.

Część 2.