„Twarze i gęby” – Andrzej Seweryn we Wsoli
Oddział: , Dodano: 1 września 2012

Andrzej Seweryn będzie kolejnym gościem cyklu „Twarze i gęby”. W piątek 14 września spotkaniem z wybitnym aktorem scen polskich i francuskich, reżyserem i dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie, Muzeum Witolda Gombrowicza rozpocznie po wakacyjnej przerwie serię wydarzeń kulturalnych.

Rozmowę z Andrzejem Sewerynem poprowadzi Tomasz Tyczyński. Aktor przeczyta także wybrane przez siebie fragmenty tekstów Gombrowicza.
Zapraszamy

14 września (piątek), godz.19.30
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona!

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie autobus ITS Michalczewski (opłata za przejazd w obie strony wynosi 6 zł).

Zbiórka o godz. 18.50 na przystanku autobusowym, przy centrum handlowym Vis a Vis, ul. Chrobrego w Radomiu. Powrót po zakończeniu spotkania.

W ramach cyklu „Twarze i Gęby” zapraszamy nie tylko ludzi teatru, ale także postaci publiczne, które albo są znawcami „teatru dnia codziennego”, albo też – świadomie lub nie – stali się jego aktorami. Będziemy próbowali konfrontować ich doświadczenie z doświadczeniem zapisanym w tekstach Witolda Gombrowicza. Rozmawiać będziemy po prostu o życiu – społecznym, zawodowym, osobistym, zajmując się szczególnie relacjami między Ja i Ty, tak ważnymi dla twórczości autora „Ferdydurke”. O znanych twarzach i przyprawianych im gębach. Do tej pory gośćmi cyklu byli: Teresa Lipowska, Krzysztof Globisz oraz Adam Ferency.

Andrzej Seweryn – aktor filmowy i teatralny, reżyser. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, debiutował w Teatrze Ateneum, z którym był związany przez 12 lat. Od lat 80-tych aktor teatrów francuskich w tym prestiżowego Comédie-Française. Od 2011 roku pełni funkcję dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie. Aktor ma w swoim dorobku kilkadziesiąt ról filmowych i teatralnych, w których stworzył wielkie kreacje. W Komedii Francuskiej zachwycał publiczność i krytykę w tytułowych rolach: w „Świętoszku”, jako Gajew w „Wiśniowym sadzie” Antoniego Czechowa czy Klaudiusz w „Hamlecie” Williama Szekspira. Wzbudzał również podziw i uznanie w rolach Henryka ze „Ślubu” Witolda Gombrowicza (2001) oraz Shylocka z „Kupca weneckiego” Williama Szekspira (2001). W kinie polskim zachwycił rolą księdza Stefana Wyszyńskiego w filmie Teresy Kotlarczyk „Prymas. Trzy lata z tysiąca”, w kinie francuskim rolą Steinera w „Amoku”, za którą otrzymał nagrodę Joel Farges na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze oraz Order Sztuk Pięknych i Nauk Humanistycznych Republiki Francuskiej.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP