Mario Vargas Llosa w Muzeum Literatury!
Oddział: , Dodano: 21 października 2011

Dziś odwiedził nas wyjątkowy gość: Mario Vargas Llosa. Noblista przyszedł do Muzeum Literatury specjalnie na wystawę „Leonor Fini i Konstanty A. Jeleński. Portret podwójny”.

Mówi Anna Lipa, autorka wystawy:
„Okazało się, że Mario Vargas Llosa zna bardzo dobrze twórczość Leonor Fini. Spacerując po warszawskim Rynku zauważył afisz anonsujący wystawę i wszedł do środka. Był zaskoczony, że może zobaczyć jej obrazy w Polsce, dotychczas widział je tylko w Nowym Jorku i Paryżu. Z wielką przyjemnością oprowadziliśmy naszego gościa po wystawie, który doskonale rozpoznawał wszystkie jej konteksty”

Fragmenty wideo z wizyty:

Kamera: Piotr Dymmel. Przedstawiamy zdjęcia Maćka Bociańskiego: