Marek Bieńczyk w Muzeum Gombrowicza
Oddział: , Dodano: 13 marca 2014

Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkania z Markiem Bieńczykiem, które odbyło się 27 lutego w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Z pisarzem rozmawiała Dominika Świtkowska. Punktem wyjścia do rozmowy z pisarzem był zbiór esejów „Książka twarzy”.

W tej nagrodzonej Nike książce Marek Bieńczyk w niezwykły i świetny literacko sposób udowadnia prawdę nie dla wszystkich dziś oczywistą: że „poza siecią też można mieć twarz”. Bieńczyk to humanista wszechstronny – pisarz, eseista, historyk literatury i tłumacz, jest specjalistą od melancholii (nie tylko romantycznej), ale także znawcą win i piłki nożnej.

Słowa kluczowe: , , ,