„Literatura i emigracja” – Wilk, Kruszyński, Świderski [wideo]
Oddział: , Dodano: 3 listopada 2013

Relacja wideo ze spotkania „Literatura i emigracja”, które odbyło się 6 października 2013 r. w Muzeum Witolda Gombrowicza w ramach cyklu „Powrót Gombrowicza”. O literaturze emigracyjnej i tworzeniu literatury na emigracji rozmawiali: Mariusz Wilk, Bronisław Świderski i Zbigniew Kruszyński. Rozmowę prowadził Tomasz Tyczyński.

Czy trzeba wyjechać z Polski, żeby zacząć o niej pisać bez strachu i zahamowań? Czy trzeba zostać wygnanym z kraju, by krytycznie przyjrzeć się polskości? Czy trzeba stać się obcym, by odnaleźć się w polskiej literaturze?

Cykl „Powrót Gombrowicza” przypomina o 50. rocznicy powrotu pisarza z emigracji argentyńskiej do Europy, finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronami cyklu są: Instytut Książki, TVP Kultura, Program II Polskiego Radia.

Fot. Eliza Szwede