Muzeum Literatury: Ksiazka
Format: 16,5 cm x 23, 5 cm
Okładka: miękka
Konstanty A. Jeleński w wydawnictwach Instytutu Literackiego w Paryżu

Kolejny tom bibliografii z serii „Konstelacja Kultury”, tak jak poprzednie ma trzyczęściowy układ. Wynika to z istnienia trzech obszarów działalności Instytutu Literackiego w Paryżu, czyli redagowania dwóch periodyków Kultury i Zeszytów Historycznych oraz wydawania książek w ramach serii Biblioteka „Kultury”.
W obrębie każdej części bibliografii przyjęto zasadę chronologicznego szeregowania zapisów. Układ ten pozwala śledzić, jak ewoluowała współpraca Jeleńskiego z Kulturą. Natomiast zastosowanie chronologii w grupie opracowań i not o autorze wnosi do tej publikacji cechy kalendarium życia Jeleńskiego i recepcji jego twórczości.

Spis rzeczy:

Wykaz skrótów
Pseudonimy Konstantego A. Jeleńskiego w wydawnictwach Instytutu Literackiego

Część I
Konstanty A. Jeleński w miesięczniku Kultura
Twórczość

Część II
Konstanty A. Jeleński w wydawnictwie Instytutu Literackiego
Książka w Bibliotece „Kultury” i odbitki artykułów

Część III
Konstanty A. Jeleński w Zeszytach Historycznych

Indeks tytułów prac Konstantego A. Jeleńskiego